MEXICO CITY, YUCATAN + DOS PLAYAS +420 257 221 724

MEXICO CITY, YUCATAN + DOS PLAYAS

CANCUN

Během tohoto zájezdu budete moci poznat jedny z nejzajímavějších míst Mexika. Vydejte se s naší cestovní kanceláři do jednoho z největších měst na světe – Mexico City, do města kde se lidé stávají bohy – Teotihuacan, dostaňte se s námi do stínu sopky Popocatépetl, vychutnejte si koloniální městečko Campeche či Meridu a prozkoumejte jeden ze sedmi divů moderního světa – Chichen Itza. Navštívíte i lihovar tequily a na závěr si odpočinete na krásných plážích mexického Cancúnu.


Odlet 14.02.2020 – termín se uskuteční.
(Zájezd se pořádá s anglicky hovořícím průvodcem, v případě 8 osob a více bude česky hovořící průvodce k dispozici od příletu do Villahermosa). 

Termín zájezdu

Délka pobytu nocí/ dní
Dostupnost Vyprodáno
Stravování
Typ pokoje STANDARDNÍ POKOJ
Odlet
Letový řád
Cesta tam:
Cesta zpět:
Cena za osobu
0 Kč
Země a lokalita: Mexiko, MEXIKO
Ubytování: HOTEL DOS PLAYAS 3***
Druh zájezdu: POZNÁVACÍ
Doprava: LETECKÁ | PRAHA
Cena zahrnuje:
 • Leteckou dopravu z Prahy v ekonomické třídě s přestupem dle letového řádu
 • Leteckou dopravu Mexico City - Villahermosa
 • Okruh dle programu s anglicky hovořícím průvodcem
 • Ubytovaní během okruhu (3* hotely se snídaní) a dle výběru během pobytové části
 • Kolektivní transfer letiště - hotel - letiště
 • Pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
 • Cestovní pojištění
 • Enviromentální taxa cca 1,91 USD pokoj a noc
 • Fakultativní výlety nad rámec programu

Stravování

POZNÁVACÍ ČÁST - SNÍDANĚ
POBYT U MOŘE - ALL INCLUSIVE

Ubytování

HOTEL DOS PLAYAS

Resort se nachází přímo u pláže s bílým pískem , v letovisku Cancún, cca 35 minut od mezinárodního letiště. 5 minut chůze od nočních klubů a 10 minut od obchodního centra. Doprava do centra je zajištěná kyvadlovými autobusy. Má 130  pokojů umístěných v přízemních budovách (apartmány) s výhledem do tropické zahrady nebo na Mexický záliv. Jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, fénem, klimatizací, satelitní televizí, telefonem a trezorem. V areálu se nachází, bazén, restaurace "Iguanas (snídaně, obědy, večeře)", vyhlášená nejlepší Margaritou ve městě a bar stejného jména, dále...

POZNÁVACÍ ZÁJEZD MEXICO CITY A YUCATÁN Počet pokojů: 130 Adresa: Boulevard Kukulcan, Km6.5, Zona Hotelera, 77500 Cancún, Q.R., Mexiko

Resort se nachází přímo u pláže s bílým pískem, v letovisku Cancún, cca 35 minut od mezinárodního letiště. 5 minut chůze od nočních klubů a 10 minut od obchodního centra. Doprava do centra je zajištěná kyvadlovými autobusy. Má 130  pokojů umístěných v přízemních budovách (apartmány) s výhledem do tropické zahrady nebo na Mexický záliv. Jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, fénem, klimatizací, satelitní televizí, telefonem a trezorem. V areálu se nachází, bazén, restaurace "Iguanas (snídaně, obědy, večeře)", vyhlášená nejlepší Margaritou ve městě a bar stejného jména, dále pak restaurace "Thai" - A la carte s thajskou kuchyní. Nechybí zde zázemí pro sportovní vyžití, jako je vodní lyžování, vodní skuter, šnorchlování, rybaření, windsurfing, tenis, volejbal - plážový i vodní, stolní tenis, posilovna a aerobik. V hotelu je 24 hodinová recepce, wifi na recepci a pak další služby (zpoplatněné) jako: směnárna, prádelna, 24 hodinová lékařská péče a půjčovna automobilů. V blízkosti se nachází golfové hřiště.


 Změna služeb hotelu vyhrazena.

Popis hotelu v pdf

Aktuální počasí

29 °C
30 °C

Informace o hotelu

Recepce otevřena:
24 HRS
Příjezd od:
15:00
Odjez do:
12:00
Denní bar
Plavecký bazén
Tenis
Restaurace
Vodní nemotorizované sporty
Motorizované sporty
Prádelna
Směnárna

Informace o pokoji

WC na pokoji
Koupelna na pokoji
Satelitní TV
Klimatizace
Trezor
Internetové připojení

Lokalita

CANCUN

Do roku 1970 pouhý písečný ostrov s rybářskou vesnicí. Poté, co jej mexická vláda, aby podpořila turistický ruch, vybrala jako ideální lokalitu pro rekreaci díky 200 slunečným dnům v roce, méně srážkám, vysokým průměrným teplotám a celoročně teplému moři- neklesá pod 27 stupňů, naplnil se částečně význam jeho jména. Překlad mayského slova cancún znamená „hrnec zlata“, "hadí hnízdo" nebo "žlutý had“- dle toho, že hotelová oblast má tvar pokrouceného C, což při úsvitu připomíná žlutého hada. Cancún má dvě části: pevninské město pouze s několika hotely a bez pláží a ostrov "Isla de Cancún" – prvotřídní karibské letovisko na Mayské riviéře, které každoročně navštíví milióny turistů z celého světa. Byl zde vystavěn nespočet hotelových resortů, nákupních center či golfové hřiště. Ostrov je 18 km dlouhý a s pevninou spojen dvěma mosty, tepnou ostrova je hlavní ulice "Bulvard Kukucan". Doprava mezi hotelovou zónou a městem je zajištěna kyvadlovými autobusy (cca 40 Kč cesta tam a zpět) a přes lagunu lodí. Za nejkrásnější pláže se považují "Playa Chac-Mool","Playa Marlin" a "Playa Ballenas". Při návštěvě Cancúnu neopomeňte: Mayské ruiny "El Rey", trh typických řemesel „Mercado 28“, býčí zápasy na náměstí „Plaza de Torros“, Muzeum Antropologie nebo přírodní park „Tres Rios“ 35 km jižně od města a ostrov „Isla Mujeres“. Za zábavou a odpočinkem doporučujeme aquapark "Wet´n Wild", delfinárium a nespočet restaurací, barů, diskoték a obchodů.

 

MEXICO CITY

Město „Ciudad de Mexico“, známější pod názvem „Mexico City“ je hlavním městem Mexika a zároveň jedním z největších měst na světě (1 485 km2). Leží ve vnitrozemí, vysoko v horách (2000 m. n. m.) a je průmyslovým, ekonomickým a kulturním centrem země. „Mexico City“ (cca 8 800 000 obyvatel) patří mezi města s největšími sociálními rozdíly mezi obyvateli jednotlivých čtvrtí. Ve východní části města se lidé potýkají s chudobou, nezaměstnaností a nedostatkem jídla a pitné vody. Naopak v části západní, lidé oplývají blahobytem. Město bylo založeno v roce 1521 na ruinách bývalého hlavního města AztékůTenochtitlánu, které dobyli španělští conquistadoři v čele s Hernánem Cortésem, španělským dobyvatelem. Od roku 1525 do vypuknutí války o nezávislost v roce 1810 bylo hlavním městem Nového Španělska. V roce 1824 se rozhodlo o republikovém státním uspořádání a byla podepsána ústava podle vzoru americké listiny. Po celé 20. století město rostlo závratnou rychlostí. Už v 50. letech oslavovalo dokončení prvního mrakodrapu – Torre Latinoamericana. Jako zázemí Olympiády v roce 1968 vznikla rozsáhlá sportoviště, o rok později začalo jezdit metro. Bylo na vrcholu své slávy. Město je proslulé největším počtem muzeí a divadel na světě (např. National Museum of Antropology, Templo Mayor Museum). Od roku 1987 figuruje historické centrum města společně s kulturní krajinou Xochimilca na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Ve městě se nacházejí další 2 kulturní památky UNESCO - dům a ateliér Luise Barragána a univerzitní kampus Mexické národní autonomní univerzity. Ve čtvrti Ajusco se rozkládá největší zábavní park Latinské Ameriky Six Flags México. Kulturní život neuhasíná ani na náměstí Zócalo. V blízkosti města (72 km východně směrem na Pueblu) se nalézá aktivní sopka Popocatepetl, která je zároveň druhým nejvyšším vrcholem Mexika. Za dobré viditelnosti ji můžete spatřit pouhým okem.

YUCATÁN

Yucatán je středoamerický poloostrov vybíhající mezi Mexický záliv a Karibské moře. Je označován za „jiné Mexiko“. Většinu plochy poloostrova tvoří „Yucatánská nížina, která je pokryta tropickým deštným pralesem. Jejím podkladem jsou vápence s četnými zatopenými jeskyněmi. Poloostrov je protkán sítí podzemních řek a říček, jež tvoří doslova labyrinty a místy vyrážejí i na povrch, vytvoří tak dokonalá kruhová jezírka. Vlhko a často bažinatý terén prospívá nejen vegetaci, která je na tomto území velice bohatá a bujná, ale i mnoha vodním živočichům a obojživelníkům. Na své si na Yucatánu přijdou nejen milovníci přírody, ale také ti, kteří se zajímají o dávné americké civilizace. Mezi ty nejvýznamnější patří Mayové, jejichž říše kromě jihu Mexika zasahovala i do zemí dnešní Střední Ameriky. V roce 1991 zde byl také objeven ohromný impaktní kráter po dopadu meteoritu. Další zajímavostí jsou „Yucatánské lesy“, které ukrývají řadu nádherných archeologických zón, zejména pyramid či pozůstatky mayským chrámů. Najdete zde také všude dostatek příležitostí k provozování vodních sportů a aktivit všeho druhu. Yucatán se může pyšnit dokonalé průzračným mořem a zlato písečnou pláží.

PALENQUE

Palenque je mayská archeologická lokalita, nacházející se v blízkosti řeky „Usumacinta“ v mexickém státě „Chiapas“. Leží zhruba 130 km jižně od Ciudad del Carmen. Palenque se rozprostírá na úbočí kopců uprostřed pralesa a je odkryta pouze třetina všech budov, paláců a pyramid. Palác je komplex několika propojených budov, prostranství a teras, postavených během několika generací. Palácové budovy jsou ozdobeny množstvím plastik a basreliefů. V roce 1952 tu mexický archeolog objevil hrobku náčelníka Pacala, který zde vládl v 6. stol. př. n. l. V hrobce byl nalezen velký poklad, ale nejzajímavější byla náčelníkova maska z jadeitu, která měla oči z perleti a obsidiánu. Jeho syn dal také vystavět obrovský Chrám Slunce, Chrám Kříže a Chrám Tepaného Kříže. Komplex budov tvoří hlavní palác a několik pyramid s chrámy na vrcholu. Dalšími objekty je např. Akvadukt, zbudovaný z velkých kamenných kvádrů a s třemi metry vysokou klenbou, přivádějící vodu z řeky Otulum. Součástí areálu je také muzeum.

TEOTIHUACAN

Teotihuacán je jedna ze starých amerických kultur, nejvýznamnější náboženské centrum celé Střední Ameriky. Zříceniny Teotihuacanu leží dnes necelých 50 km severovýchodně od Mexico City. Teotihuacán je nejen v mexických mýtech popisován jako zvláštní, magické, posvátné místo skrývající mnoho tajemství a ohromující svojí monumentalitou. Zříceniny Teotihuacánu leží na vyprahlé náhorní plošině v nadmořské výšce asi 2200 metrů. Velkolepé stavby se tyčí v údolí, na značném prostoru, 5 km dlouhém a skoro 3 km širokém. Teotihuacán byl náboženským centrem, kde se scházely desetitisíce lidí. Trosky posvátného města objevili Aztékové, kteří tuto oblast osídlili 700 let poté, co bylo město kolem r. 600 n. l. opuštěno. Jeho bývalá krása na ně udělala takový dojem, že uvěřili, že je to rodiště bohů.

Mapa oblasti

Exkurze v lokalitě

Chichén Itzá - Nejznámnější pyramidy v Mexiku

Vydejte se za poznáním nejznámějších pyramid předhyspánského světa. Chichén Itzá, jedno z nejznámějších měst mayské kultury, zapsané do seznamu UNESCO a považováno mezi 7 novodobých divů světa. Tajuplné město bylo důležitým obřadním centrem, známé jako Maysko-Toltécké město. Prohlédněte si věhlasnou pyramidu, palác válečníků, observatoř, největší hřiště mayské hry Pelota, palác lebek a obětní studni Cenote, kde bylo obětováno mnoho lidí starověkým bohům. Poté se osvěžíme koupánim v posvátných křištálových vodách v Cenote – krasové jeskynní jezero. Součástí výletu je oběd v mayské restauraci s představením tradičního yucatánského folkloru a na konci dne zajimavá panoramatická prohlídka koloniálního městečka Vallalolid.

 

Program výletu

Cena výletu zahrnuje:

 • doprava klimatizovaným autobusem / minibusem
 • vstupné do archeologického areálu Chichen Itza
 • vstupné do Cenote
 • oběd formou bufetu
 • český průvodce a místní průvodce

Cena výletu nezahrnuje:

 • nápoje
 • jiné činnosti, které nejsou zde uvedeny
Popis exkurze v pdf
Doba trvání: 12 hod. Dny v týdnu: Každý den Poznámka:
Cena dospělý: 3 550 Kč Student do 26 let: 3 550 Kč Dítě do 10 let: 3 000 Kč

RIO LAGARTOS A EL BALAM - MRTVÉ MOŘE MEXIKA, KROKODÝLÍ ŘEKA A VYHLÍDKA Z MAYSKÉ PYRAMIDY

Krásný den plný dobrodružství a zábavy v jedné z nekrásnějších oblastí regionu Yucatán v oblasti nazvané Rio Lagartos, tvz. mrtvé moře Mexika prezentované na Discovery Channel jako mexické solné vodní lázně, kde se budete koupat v mrtvém moři Mexika a poté si aplikovat léčivé bílé jílové bahýnko na tělo, které je velmi zdravé plné minerálů, výborné na pleť, běžně používané v lázních. Následuje krásná projížďka malým motorovým člunem, sledování nádherných plameńáků  ve volné přírodě plné mangrovníků a menších krokodýlů zvaných Lagartos. Koupání v krásné tyrkysové mořské laguně – v Mexickém zálivu. Ve městečku "Rio Lagartos" je pro Vás zajištěn oběd s nabídkou čerstvých ryb, mořských plodů a steaků s nápoji v ceně. V odpoledních hodinách budete mít prohlídku fantastického mayského města Ek Balam ("Černý jaguár") s výstupem na velkou pyramidu zv.Akropole s jedinečnými zachovalými sochami ve výškách tohoto paláce. Na konci výletu se zastavíme v místní vesničce, kde Mayové vyrábí hamaky (závěsné spací sítě), které je možné zakoupit přímo od výrobce za příznivé ceny.

Program výletu

 • doprava do/z přístavu klimatizovaným minibusem
 • projíždka motorovým člunem
 • vstupné do archeologického areálu Ek Balam
 • koupel v solných mořských jezerech
 • minerální lázně, oplácání bahnem
 • oběd s nápojem
 • český průvodce, místní průvodce
Popis exkurze v pdf
Doba trvání: 12 hod. Dny v týdnu: Každý den Poznámka:
Cena dospělý: 3 230 Kč Student do 26 let: 3 230 Kč Dítě do 10 let: 2 730 Kč

COBA + TULUM

Poznejte historii a součastnost Máyů. Dobrodružný výlet do Tulum, Coba, pláž El Paraíso a mayský venkov Vás zavede za poznáním dávného i současného mayského světa. Nejprve navštívíte tajuplný Tulum. Nachází se na útesu pobřeží karibského moře a představoval významný mayský obchodní přístav, který si prohlédnete s naším průvodcem a po prohlídce budete mít možnost jedinečného koupání v karibském moři přímo pod hlavní pyramidou Tulumu. Navštívíte oblast známou pod názvem Riviera Tulum , která se specializuje na Ecoturismus, budete mít možnost relaxovat na nádherné pláži El Paraíso. Poté pokračujete do Coba, kde poobědváte vč. nápojů v mayské restauraci a poté si prohlédnete Coba - mayské město pohlcené yucatánskou džunglí s nejvyšší pyramidou na Yucatanu - Nohoch Muul, s mayskými hřišti Peloty, s mayskými obchodními cestami Sacbe a významnými stélami, určující poslední datum v mayském kalendáři jednoho mayského cyklu. Vystoupáme na nejvyšší pyramidu na Yucatánu, mayským taxi (rikšou - fakultativní) se svezeme na mayskými monumenty. V odpoledních hodinách Vás čeká seznámení se současnými mayskými obyvateli v mayské vesničce uprostřed džungle, návštěva v jejich obydlí a poznání jejich způsobu života. Zde se setkáte také s mayským šamanem, který Vám ještě společně s místními mayskými dětmi s hudebním doprovodem za zvuků přírodní hudby, předvede typický šamanský rituál.

Program výletu

 • doprava klimatizovaným autobusem / minibusem
 • nápoje v autobusu
 • vstupné do archeologického areálu Tulum
 • vstupné do archeologického areálu Coba
 • oběd formou bufetu vč. nápoje
 • koupání na pláži El Paraíso
 • český průvodce, místní průvodce
Popis exkurze v pdf
Doba trvání: 11 hod. Dny v týdnu: Každý den Poznámka:
Cena dospělý: 3 490 Kč Student do 26 let: 3 490 Kč Dítě do 10 let: 2 980 Kč

PLAVÁNÍ SE ŽRALOKEM VELRYBÍM

HIT LETNÍ SEZONY, MOŽNÉ POUZE V LETNÍCH MĚSÍCÍCH  (15.05.-15.09.)

Objevte krásy podmořského světa a zažíjte zcela jedinečný zážitek – jen zde v mexickém Karibiku - plavání se žralokem velrybím Ballena. Žralok Obrovský Ballena je největší žijící zástupce žraloků na světě. Dosahuje velikosti 8 - 18 m, ale není člověku nebezpečný, živí se planktonem a malými rybkami, žije 60 - 150 let.Vyskytuje na povrchu moře jen v Mexiku a v Austrálii,v ostatních moří plave hluboko, takže není možné jej spatřit. V ranních hodinách vyplujeme motorovým člunem na moře do oblasti ostrova Contoy, a po několika minutách plavby připlujeme do oblasti, kde Balleny bývají nejčastěji a to ve velmi hojném počtu. Během našeho výletu budete s Ballenou plavat 3x - 4x, společně s místním instruktorem, který Vám pod vodou zachytí jedinečné foto snímky s Ballenou. Poté budeme pokračovat k nádherné pláži u Isla Mujeres s názvem Playa Norte, kde budete mít Možnost šnorchlovat u korálového utesu, zde budete mít také občerstvení s nápoji. Výlet je určen pouze pro plavce!!!

Program výletu

 • doprava do/z přístavu klimatizovaným minibusem
 • občerstvení v přístavu (káva, džus, jogurt, sladké pečivo, ovoce)
 • plavba lodi motorovým člunem s nápoji na palubě
 • vybavení na šnorchlování
 • český průvodce, místní průvodce
Popis exkurze v pdf
Doba trvání: 6 hod. Dny v týdnu: Každý den Poznámka:
Cena dospělý: 5 380 Kč Student do 26 let: 5 380 Kč Dítě do 10 let: 5 380 Kč

OSTROV HOLBOX – ZAPOMENUTÝ EXOTICKÝ RÁJ

Výlet na ostrov Holbox je pro milovníky přírody. Za pár hodin se ocitnete na dosud zapomenutém exotickém ostrově Isla Holbox, který je skutečným přírodním rájem. Holbox se nachází na severu poloostrova Yucatán, je pravým místem pro den strávený v romantické přírodě. Lodní výlet na Ptačí ostrov, koupání v Cenote Yalahau - jeskynní jezera a řeky, procházka v lese a ostrově Passion, který je naprosto opuštěný. Můžete zde spatřit i krokodýly. Na ostrově Holbox budete mít vynikající oběd s nápojem a možnost koupání v moři a odpočinek v Beach Club Casa Nostra. V odpoledních hodinách zažijete zábavnou projíždku na golfových vozítkách, které si můžete sami řídit, kolem ostrova Holbox. Po návratu zpět na pevninu můžeme zhlédnout úžasný  západ slunce.

Program výletu

 • doprava do/z přístavu klimatizovaným minibusem
 • plavba lodí/motorovým člunem
 • projížďka na golfových vozítkách
 • koupání v Cenote a návštěva ptačího ostrova
 • oběd s nápojem
Popis exkurze v pdf
Doba trvání: 12 hod. Dny v týdnu: Každý den Poznámka:
Cena dospělý: 3 990 Kč Student do 26 let: 3 990 Kč Dítě do 10 let: 3 230 Kč

PLAVBA NA DVA KARIBSKE OSTROVY – ISLA CONTOY A ISLA MUJERES

Pro milovníky přírody máme lahůdku v podobě výletu na dva karibské ostrovy Isla Canoty a Isla Mujeres. Poplujete na katamaránu, kde budete mít k dispozici nápoje. Zažijete šnorchlovaní u korálového útesu. Ostrůvek Isla Cantoy je chráněn mexickou vládou od roku 1961 a národním parkem se stal v roce 1998. Ostrov může navštívit jen 200 návštěvníku denně!!! Ostrov je pouze 8,5 km dlouhý a jeho rozloha je 3,17 m².  Mály ostrůvek je bohatý na faunu a floru. Z fauny jsou to např. manty, langusty, kolem 152 druhů ptáků (např. fregaty, pelikán hnědý, kormorán a další), z flory pak mořská levandule či oranžová Cordia. Zde Vás také čeká oběd a relaxace. Na Isla Mujeres Vás pak čeká prohlídka městečka. Kromě úchvatných pláží, zde najdete i historické památky a pozůstatky mayských měst a starých pevností.

Program výletu

Cena výletu zahrnuje:

 • doprava do/z přístavu klimatizovaným minibusem
 • šnorchlování u korálového útesu, vybavení na šnorchlování
 • plavba lodí - katamarán s nápoji na palubě
 • oběd s nápoji na ostrově Contoy
 • prohlídka ostrova "Isla Mujeres" s průvodcem
 • český průvodce, místní průvodce

Cena výletu nezahrnuje:

 • fotografie
 • transfér z Playa del Carmen / Riviera Maya - jih (15 USD / 20 USD)
 • 10 USD poplatek za přístavní mol
Popis exkurze v pdf
Doba trvání: 10 hod. Dny v týdnu: Pondělí, Úterý, Středa, Pátek, Sobota, Neděle Poznámka:
Cena dospělý: 3 490 Kč Student do 26 let: 3 490 Kč Dítě do 10 let: 2 980 Kč

Exkurze v lokalitě

Chichén Itzá - Nejznámnější pyramidy v Mexiku

Vydejte se za poznáním nejznámějších pyramid předhyspánského světa. Chichén Itzá, jedno z nejznámějších měst mayské kultury, zapsané do seznamu UNESCO a považováno mezi 7 novodobých divů světa. Tajuplné město bylo důležitým obřadním centrem, známé jako Maysko-Toltécké město. Prohlédněte si věhlasnou pyramidu, palác válečníků, observatoř, největší hřiště mayské hry Pelota, palác lebek a obětní studni Cenote, kde bylo obětováno mnoho lidí starověkým bohům. Poté se osvěžíme koupánim v posvátných křištálových vodách v Cenote – krasové jeskynní jezero. Součástí výletu je oběd v mayské restauraci s představením tradičního yucatánského folkloru a na konci dne zajimavá panoramatická prohlídka koloniálního městečka Vallalolid.

 

Program výletu

Cena výletu zahrnuje:

 • doprava klimatizovaným autobusem / minibusem
 • vstupné do archeologického areálu Chichen Itza
 • vstupné do Cenote
 • oběd formou bufetu
 • český průvodce a místní průvodce

Cena výletu nezahrnuje:

 • nápoje
 • jiné činnosti, které nejsou zde uvedeny
Popis exkurze v pdf
Doba trvání: 12 hod. Dny v týdnu: Každý den Poznámka:
Cena dospělý: 3 550 Kč Student do 26 let: 3 550 Kč Dítě do 10 let: 3 000 Kč

RIO LAGARTOS A EL BALAM - MRTVÉ MOŘE MEXIKA, KROKODÝLÍ ŘEKA A VYHLÍDKA Z MAYSKÉ PYRAMIDY

Krásný den plný dobrodružství a zábavy v jedné z nekrásnějších oblastí regionu Yucatán v oblasti nazvané Rio Lagartos, tvz. mrtvé moře Mexika prezentované na Discovery Channel jako mexické solné vodní lázně, kde se budete koupat v mrtvém moři Mexika a poté si aplikovat léčivé bílé jílové bahýnko na tělo, které je velmi zdravé plné minerálů, výborné na pleť, běžně používané v lázních. Následuje krásná projížďka malým motorovým člunem, sledování nádherných plameńáků  ve volné přírodě plné mangrovníků a menších krokodýlů zvaných Lagartos. Koupání v krásné tyrkysové mořské laguně – v Mexickém zálivu. Ve městečku "Rio Lagartos" je pro Vás zajištěn oběd s nabídkou čerstvých ryb, mořských plodů a steaků s nápoji v ceně. V odpoledních hodinách budete mít prohlídku fantastického mayského města Ek Balam ("Černý jaguár") s výstupem na velkou pyramidu zv.Akropole s jedinečnými zachovalými sochami ve výškách tohoto paláce. Na konci výletu se zastavíme v místní vesničce, kde Mayové vyrábí hamaky (závěsné spací sítě), které je možné zakoupit přímo od výrobce za příznivé ceny.

Program výletu

 • doprava do/z přístavu klimatizovaným minibusem
 • projíždka motorovým člunem
 • vstupné do archeologického areálu Ek Balam
 • koupel v solných mořských jezerech
 • minerální lázně, oplácání bahnem
 • oběd s nápojem
 • český průvodce, místní průvodce
Popis exkurze v pdf
Doba trvání: 12 hod. Dny v týdnu: Každý den Poznámka:
Cena dospělý: 3 230 Kč Student do 26 let: 3 230 Kč Dítě do 10 let: 2 730 Kč

COBA + TULUM

Poznejte historii a součastnost Máyů. Dobrodružný výlet do Tulum, Coba, pláž El Paraíso a mayský venkov Vás zavede za poznáním dávného i současného mayského světa. Nejprve navštívíte tajuplný Tulum. Nachází se na útesu pobřeží karibského moře a představoval významný mayský obchodní přístav, který si prohlédnete s naším průvodcem a po prohlídce budete mít možnost jedinečného koupání v karibském moři přímo pod hlavní pyramidou Tulumu. Navštívíte oblast známou pod názvem Riviera Tulum , která se specializuje na Ecoturismus, budete mít možnost relaxovat na nádherné pláži El Paraíso. Poté pokračujete do Coba, kde poobědváte vč. nápojů v mayské restauraci a poté si prohlédnete Coba - mayské město pohlcené yucatánskou džunglí s nejvyšší pyramidou na Yucatanu - Nohoch Muul, s mayskými hřišti Peloty, s mayskými obchodními cestami Sacbe a významnými stélami, určující poslední datum v mayském kalendáři jednoho mayského cyklu. Vystoupáme na nejvyšší pyramidu na Yucatánu, mayským taxi (rikšou - fakultativní) se svezeme na mayskými monumenty. V odpoledních hodinách Vás čeká seznámení se současnými mayskými obyvateli v mayské vesničce uprostřed džungle, návštěva v jejich obydlí a poznání jejich způsobu života. Zde se setkáte také s mayským šamanem, který Vám ještě společně s místními mayskými dětmi s hudebním doprovodem za zvuků přírodní hudby, předvede typický šamanský rituál.

Program výletu

 • doprava klimatizovaným autobusem / minibusem
 • nápoje v autobusu
 • vstupné do archeologického areálu Tulum
 • vstupné do archeologického areálu Coba
 • oběd formou bufetu vč. nápoje
 • koupání na pláži El Paraíso
 • český průvodce, místní průvodce
Popis exkurze v pdf
Doba trvání: 11 hod. Dny v týdnu: Každý den Poznámka:
Cena dospělý: 3 490 Kč Student do 26 let: 3 490 Kč Dítě do 10 let: 2 980 Kč

PLAVÁNÍ SE ŽRALOKEM VELRYBÍM

HIT LETNÍ SEZONY, MOŽNÉ POUZE V LETNÍCH MĚSÍCÍCH  (15.05.-15.09.)

Objevte krásy podmořského světa a zažíjte zcela jedinečný zážitek – jen zde v mexickém Karibiku - plavání se žralokem velrybím Ballena. Žralok Obrovský Ballena je největší žijící zástupce žraloků na světě. Dosahuje velikosti 8 - 18 m, ale není člověku nebezpečný, živí se planktonem a malými rybkami, žije 60 - 150 let.Vyskytuje na povrchu moře jen v Mexiku a v Austrálii,v ostatních moří plave hluboko, takže není možné jej spatřit. V ranních hodinách vyplujeme motorovým člunem na moře do oblasti ostrova Contoy, a po několika minutách plavby připlujeme do oblasti, kde Balleny bývají nejčastěji a to ve velmi hojném počtu. Během našeho výletu budete s Ballenou plavat 3x - 4x, společně s místním instruktorem, který Vám pod vodou zachytí jedinečné foto snímky s Ballenou. Poté budeme pokračovat k nádherné pláži u Isla Mujeres s názvem Playa Norte, kde budete mít Možnost šnorchlovat u korálového utesu, zde budete mít také občerstvení s nápoji. Výlet je určen pouze pro plavce!!!

Program výletu

 • doprava do/z přístavu klimatizovaným minibusem
 • občerstvení v přístavu (káva, džus, jogurt, sladké pečivo, ovoce)
 • plavba lodi motorovým člunem s nápoji na palubě
 • vybavení na šnorchlování
 • český průvodce, místní průvodce
Popis exkurze v pdf
Doba trvání: 6 hod. Dny v týdnu: Každý den Poznámka:
Cena dospělý: 5 380 Kč Student do 26 let: 5 380 Kč Dítě do 10 let: 5 380 Kč

OSTROV HOLBOX – ZAPOMENUTÝ EXOTICKÝ RÁJ

Výlet na ostrov Holbox je pro milovníky přírody. Za pár hodin se ocitnete na dosud zapomenutém exotickém ostrově Isla Holbox, který je skutečným přírodním rájem. Holbox se nachází na severu poloostrova Yucatán, je pravým místem pro den strávený v romantické přírodě. Lodní výlet na Ptačí ostrov, koupání v Cenote Yalahau - jeskynní jezera a řeky, procházka v lese a ostrově Passion, který je naprosto opuštěný. Můžete zde spatřit i krokodýly. Na ostrově Holbox budete mít vynikající oběd s nápojem a možnost koupání v moři a odpočinek v Beach Club Casa Nostra. V odpoledních hodinách zažijete zábavnou projíždku na golfových vozítkách, které si můžete sami řídit, kolem ostrova Holbox. Po návratu zpět na pevninu můžeme zhlédnout úžasný  západ slunce.

Program výletu

 • doprava do/z přístavu klimatizovaným minibusem
 • plavba lodí/motorovým člunem
 • projížďka na golfových vozítkách
 • koupání v Cenote a návštěva ptačího ostrova
 • oběd s nápojem
Popis exkurze v pdf
Doba trvání: 12 hod. Dny v týdnu: Každý den Poznámka:
Cena dospělý: 3 990 Kč Student do 26 let: 3 990 Kč Dítě do 10 let: 3 230 Kč

PLAVBA NA DVA KARIBSKE OSTROVY – ISLA CONTOY A ISLA MUJERES

Pro milovníky přírody máme lahůdku v podobě výletu na dva karibské ostrovy Isla Canoty a Isla Mujeres. Poplujete na katamaránu, kde budete mít k dispozici nápoje. Zažijete šnorchlovaní u korálového útesu. Ostrůvek Isla Cantoy je chráněn mexickou vládou od roku 1961 a národním parkem se stal v roce 1998. Ostrov může navštívit jen 200 návštěvníku denně!!! Ostrov je pouze 8,5 km dlouhý a jeho rozloha je 3,17 m².  Mály ostrůvek je bohatý na faunu a floru. Z fauny jsou to např. manty, langusty, kolem 152 druhů ptáků (např. fregaty, pelikán hnědý, kormorán a další), z flory pak mořská levandule či oranžová Cordia. Zde Vás také čeká oběd a relaxace. Na Isla Mujeres Vás pak čeká prohlídka městečka. Kromě úchvatných pláží, zde najdete i historické památky a pozůstatky mayských měst a starých pevností.

Program výletu

Cena výletu zahrnuje:

 • doprava do/z přístavu klimatizovaným minibusem
 • šnorchlování u korálového útesu, vybavení na šnorchlování
 • plavba lodí - katamarán s nápoji na palubě
 • oběd s nápoji na ostrově Contoy
 • prohlídka ostrova "Isla Mujeres" s průvodcem
 • český průvodce, místní průvodce

Cena výletu nezahrnuje:

 • fotografie
 • transfér z Playa del Carmen / Riviera Maya - jih (15 USD / 20 USD)
 • 10 USD poplatek za přístavní mol
Popis exkurze v pdf
Doba trvání: 10 hod. Dny v týdnu: Pondělí, Úterý, Středa, Pátek, Sobota, Neděle Poznámka:
Cena dospělý: 3 490 Kč Student do 26 let: 3 490 Kč Dítě do 10 let: 2 980 Kč

Program zájezdu

POZNÁVACÍ ZÁJEZD MEXICO CITY A YUCATAN

1 den PRAHA – MEXICO CITY
Odlet z Prahy do Mexico city (let dle letového řádu s přestupem). Po příletu do Mexico city na Vás na letišti bude čekat anglicky hovořící průvodce našeho zahraničního partnera. Z letiště pojedete rovnou na hotel, kde si budete moci odpočinout po dlouhém letu. Aktivnější z Vás pak mohou vyrazit na večerní procházku městem.

Ubytovaní: Hotel Regente 3* (nebo podobný)

2 den MEXICO CITY
Po snídaní v hotelu Vás vyzvedne Váš anglicky hovořící průvodce a bude následovat půldenní prohlídka centra města Mexico City tvz. „Zocalo“. Navštívíte „the National Palace“ se slavnými nástěnnými malbami Diego Rivery, prohlédnete si zvenčí „Metropolitan Cathedral“ a „Templo Mayor“ (aztécký chrám). Budete obdivovat některé z nekrásnějších koloniálních fasád jako jsou např. „Mining Palace“ (Důlní palác), „the Communications Palace“ (Komunikační palác) a „the Mailing Palace“ (Poštovní Palac) a v neposlední řadě nádhernou fasádu „the Palace of Fine Arts“ (Palác výtvarného umění). V rámci prohlídky navštívíte Národní muzeum antropologie s bohatou sbírkou před hispánského umění. Návrat do hotelu odpoledne a volný čas pro Vás.

Ubytovaní: Hotel Regente se snídaní (nebo podobný)

3 den TEOTIHUACAN – PASO DE CORTEZ
Po brzké snídaní v hotelu pojedete na prohlídku impozantního archeologického naleziště Teotihuacan – „města kde se lidé stávají bohy“. V rámci prohlídky uvidíte „Road of the dead“, citadelu, chrám „Quetzalpapalotl“, slavné pyramidy Slunce a Měsíce. Cestou zpět se zajedete podívat do vesničky Paso de Cortez. Jedná se o horský průsmyk/sedlo mezi sopkami Popcatépetl a Ixtaccíhuatl v centrálním Mexiku. Nadmořská výška průsmyku je cca 3 400 m. Kromě toho, že si budete moci pořídit fotky se sopkou Popocatépetl, tak si zde budete moci dát oběd v lokální restauraci. Pak už Vás čeká cesta zpět do hotelu a volný čas.

Ubytovaní: Hotel Regente 3* (nebo podobný)
Cesta HOTEL – TEOTIHUACAN cca 45 minut/ cca 55 Km, TEOTIHUACAN – PASO DE CORTEZ cca 2 hodiny/ cca 106 Km, PASO DE CORTEZ – HOTEL cca 1,30 hodiny/ cca 90 Km

4 den MEXICO CITY – VILLAHERMOSA – PALENQUEE
Po snídaní v hotelu Vás čeká transfer na letiště Mexico City a následně letecký přesun do Villahermosa, kde Vás bude očekávat Váš anglicky hovořící průvodce. Z letiště se pak rozjedete do Města Palanque ve státě Chiapas, zde se ubytujete a budete mít čas na odpočinek.

Ubytovaní: Hotel Nututun se snídaní (nebo podobný)
Cesta LET MEXICO CITY – VILLAHERMOSA cca 1,5 hodiny, VILLAHERMOSA – PALENQUEE cca 140 Km/ cca 2 hodiny

5 den PALENQUE – CAMPECHE CITY
Váš průvodce Vás vyzvedne po snídaňi a pojedete navštívit archeologické naleziště Palanque – místo tajemství a magie ukrytého v horách Chiapas. Budete moci obdivovat Chrám nápisu, který slouží od roku 675 jako hrobka mayského vládce Pakala. Palenque je považován za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť Mezoamerice. Stejně jako v jiných mayských oblastech, i zde byl silný rozvoj v náboženského a civilní architektuře, stejně jako v umění a řemeslech. Následně se vydáte do města Campeche (celým jménem je město San Francisco de Campeche). Město se nachází na břehu Mexického zálivu na západě poloostrova Yucatán. Je jedním z mála měst, která mají dochované městské opevnění pocházející z koloniálního období. Příjezd do hotelu, odpočinek.

Ubytovaní: Hotel Mision Palenque se snídaní (nebo podobný)
Cesta PALENQUE – CAMPECHE CITY cca 5 hodin/ 362 Km

6 den CAMPECHE – UXMAL – MERIDA
Po snídani se vydáme navštívit jedno z nejromantičtějších mayských měst, známé svou neobvykle zaoblenou pyramidou - Uxmal. Město zažilo svůj rozkvět na konci 10. století n.l.. Ve své době bylo město sídlem mayské politické a ekonomické moci v Puuc regionu. Před příjezdem do Merida City se zastavíte v místě, kde si budete moci během oběda vychutnat klasické recepty zdejší kuchyně. Pak už na Vás čeká jedno z nejklidnějších a nejbezpečnějších měst v Mexiku – Merida. Též známa jako Bílé město. Město bylo založeno roku 1542 Španělem Donem de Montejo a bylo stavěno přes ruiny mayského města T´ho. Příjezd do hotelu, odpočinek.

Ubytovaní: Del Gobernador se snídaní (nebo podobný)
Cesta CAMPECHE – UXMAL cca 2 hodiny/ cca 160 Km, UXMAL – MERIDA cca 1 hodina/ cca 85 Km

7 den MERIDA – CHICHEN ITZA – VALLADOLID
Po snídaní budete pokračovat k návštěvě jednoho ze sedmi divů moderního světa – Chihén Itzá. Místo kde Mayové spojili své znalosti nebes – uvidíte nejznámější stavbu Kukulkánovu pyramidu, Velké hřiště na Tlachtli – hra kdy bylo cílem dopravit míč skrz jednu obruč na hřišti. Observatoř – stavba se střechou která má tvar kopule, ale na vrcholu není uzavřena, Chrám válečníku a mnoho dalšího. Po této návštěvě budete dopraveni do hlavního města bývalého státu Yucatan, kde uvidíte jednoduchost života, kterou lidé žijí ve městě kultury - Valladolid. Vaše cesta bude pokračovat do místního lihovaru Tequily, kde budete mít možnost ochutnat a případně zakoupit zdejší produkty. Na Vaši cestě za delším odpočinkem Vás čeká ještě jedna zastávka a to u Cenote. Cenote jsou zatopené závrty krasového původu, ve velmi hlubokých jeskyních s provalenými stropy i více pater nad sebou. Následně pak už pojedete do Vámi vybraného hotelu, kde strávíte zbytek svého pobytu.

Ubytovaní: hotel dle výběru
Cesta MERIDA – CHICHEN ITZA cca 1,5 hodiny/ cca 130 Km, CHICHEN ITZA – VALLADOLID cca 50 minut/ 55 Km, VALLADOLID – CANCUN cca 2 hodiny/ 160 Km

8 den – 11 den CANCUN
Odpočinek ve vybraném hotelu.
Možnost navštívit fakultativně jednu z dalších atrakcích např. Coba, Tulum, Isla Mujeres a další

12 den CANCUN
Check out z pokoje cca 12:00.
Transfer na letiště (transfer bude upřesněn den před odletem), odlet z Cancunu do Prahy (dle letového řádu s přestupem).

13 den PRAHA
Přílet do Prahy. Konec zájezdu.

Reference zákazníků

Miloslav, Marie

Vloženo:
03.03.2020
Zdroj:
Internet

Recenze:
Program poznávacího a pobytového zájezdu splnil naše očekávání k plné spokojenosti. Tento zájezd doporučujeme všem dalším klientům Kentlucky.

Doprava:
Služby delegáta:
Program:
Hotel:
Služby při zakoupení:
Celkem:
4.6

Blanka, Michaela

Vloženo:
28.02.2020
Zdroj:
Internet

Recenze:
1.Doprava: pokud se týká dopravy transferů, byly na čas, opravdu zajištěno výborně 2.delegátka v Cancún..neviděly jsme ji, byla pouze na příjmu textovek přes WhAp ..my s touto komunikací problémy nemáme, jen byl občas problém se vůbec na Wifi připojit. Výlet nebylo možné přes ni zajistit tak abychom mohly jet s nimi, odjížděli z Playa de Carmen a obsazeni. Bylo nám nabídnuto, že by zajistila místo v autobusu(i když dříve komunikace probíhala ve smyslu privátním) za USD 315/2 os...no my jsme se tedy obrátily na místní prodejce v přístavu, kde byla cena USD 140/2 osoby a v podstatě jsem se ocitly pravděpodobně ve stejném autobusu. Cenový rozdíl značný. 3.Program zájezdu: v Mexico City byl úžasný průvodce Fernando, doporučil i mex.restaurace, kde jsme večeřely i se skupinou ke které jsme se připojily. Oba výlety v MC jsme si doplatily dodatečně. 4.Hotel: použily jsme 3 hotely: Imperial v Mexico City, Dos Playas v Cancún a El Cozumeleňo Beach Resort na ostrově Cozumel.. Ten poslední hotel měl velký pokoj, velký balkón a úžasný výhled na moře, i když jsme ho neměly objednaný. To bylo na recepci, kde se recepční divila z jaké dálky jsme dorazily a tak nám dala jiný bez doplatku za výhled na moře. No nicméně musíme sdělit, že hotel je starší, v pokoji byla cítit zatuchlost, vlhkost. Že je vybavení staršího typu vůbec nevadí, jen se zásuvkami se musí opravdu opatrně. Koupelny mají své opravdu odžito. Každý den bylo uklizeno. Těšily jsme se na příp. na nějaká mexická jídla tak jako tomu bylo v předchozím hotelu, tak tady ne. Většina hostů byla z USA, Kanady přizpůsobeno tedy asi jejich jídelníčku….Personál hotelu byl velice milý, ochotný a vstřícný. 5. Spokojenost se službami při zakoupení zájezdu: Výborná

Doprava:
Služby delegáta:
Program:
Hotel:
Služby při zakoupení:
Celkem:
4.6

Kamil, Radomíra

Vloženo:
28.02.2020
Zdroj:
Internet

Recenze:
první delegát nám utekl

Doprava:
Služby delegáta:
Program:
Hotel:
Služby při zakoupení:
Celkem:
5

Reference portálu TripAdvisor


Hotel Dos Playas Faranda

Hodnocení cestovatelů na webu TripAdvisor 4.0 Na základě 3 788 recenzí cestovatelů.
281
cestovatelů hodnotilo
1
212
cestovatelů hodnotilo
2
490
cestovatelů hodnotilo
3
1 037
cestovatelů hodnotilo
4
1 768
cestovatelů hodnotilo
5
Pořadí na webu TripAdvisor
(Hotely - Cancún)
48/232

Detailní hodnocení
Umístění
4.0
4.0
Kvalita spánku
4.0
4.0
Pokoje
3.0
3.0
Služba
3.5
3.5
Cena / kvalita
3.5
3.5
Čistota
3.5
3.5

Hotel je vhodný pro: služební cesty, páry, jednotlivce, rodiny, krátké dovolené s přáteli

Ukázky recenzí
Nevyhovuje vám program zájezdu, ubytování nebo žádný z nabízených termínů?
Připravíme pro Vás individuální nabídku
Poptejte u nás zájezd na míru
TERMÍN: změnit
CENA ZA OSOBU: 0 Kč
Rezervace
po telefonu
Rezervace Kuba
+420 725 699 909
Rezervace Emiráty, Srí Lanka
+420 725 631 875
Rezervace Dominikánská republika, Mexiko, Maledivy
+420 257 221 724
Získejte slevu 599 Kč
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte
599 Kč
na dovolenou!
Souhlasím s podmínkami registrace
AKTUÁLNÍ SITUACE - ZAHÁJENÍ PRODEJE OD 31.10.2020